KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8214244
nr 821 4244
Aleksander Ristmägi
(1902-1972), Sverige
Blandteknik, 4 st, signerad, Ristmägi, 35x26
Aleksander Ristmägi, estländsk-svensk målare och tecknare född 1902, död 1972.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2013
kl 18:19:48
22/4 11:32:36
Aleksander Ristmägi
Läs mer om Aleksander Ristmägi